NK Gaming

Nieuws

[NK2013] Winnaars Nederlands Kampioenschap Gaming 2013

Gister heeft het Nederlands Kampioenschap Gaming 2013 plaatsgevonden tijdens het Dutch Gaming Festival in IJssportcentrum Eindhoven. Met groot genoegen maken wij de Nederlands kampioenen bekend.

Voor de League of Legends teams stond er veel op het spel. De Nederlands kampioen kwalificeerde zich namelijk voor het Europese kwalificatietoernooi, waarvan de top 8 uiteindelijk in actie zal komen op het IeSF Wereld kampioenschap. Uiteindelijk kroonde NK-gamers (line-up: broetoet, Kialys, Metalx, Tabzz, YoungBuck)  zich tot Nederlands Kampioen ten koste van Koningslied (line-up: Mafdet, Sarlock, Staafmixer, rarely, umpa tumpa). Ook won NK-gamers vijf BYOC-tickets voor Frag-o-Matic 15.1 en vijf BYOC-tickets voor Netgamez 2013.

Alliance of Valiant Arms werd gewonnen door Mouse Control (line-up: Chukundah, Diusby, Manghost, iGuerilla, t0nny). Het team wist in de finale Dutch eSports (line-up: CareCake, SLCxKillah, SqanK, llRaz0rYll, superFuri) met 3-1 te verslaan. Mouse Control zal, net als NK-gamers voor League of Legends, een Europees kwalificatietoernooi moeten spelen. Voor A.V.A. gaat de top 2 van het Europese kwalificatietoernooi door naar het IeSF Wereld Kampioenschap.

Het was bijzonder verrassend te noemen dat 
StarCraft II: Heart of the Swarm dit jaar niet op het IeSF Wereld Kampioenschap wordt gespeeld. Desondanks organiseerde de E-sportbond wel een Nederlands Kampioenschap voor deze populaire E-sports titel. Niek "NEEK" Baltussen van Mouse Control kroonde zich uiteindelijk tot Nederlands Kampioen door zijn in iedere ronde een teamgenoot uit  te schakelen. In de kwart finale stuurde hij Lennart "Sushi" Roest naar huis, Vervolgens had Tom "PoYo" Brekelmans het nakijken en uiteindelijk wist hij Ferry "Darkomicron" van de Pol in de finale te verslaan. Niek "NEEK" Baltussen wint één BYOC-tickets voor Frag-o-Matic 15.1 en één BYOC-tickets voor Netgamez 2013.

Hte Counter-strike; Global Offensive team Chilli Chickens (line-up: RALPHSTAH, mikeS, primortjE, r00d, reapoxide) kende een zeer eenvoudig toernooi. Het andere team dat zich gekwalificeerd had, TEAM-CHRONIC (GhT, Perfection, defiNe, lex0r, tIM0), kwam niet opdagen.Chilli Chickens wint vijf BYOC-tickets voor Insomnia50vijf BYOC-tickets voor Frag-o-Matic 15.1 en vijf BYOC-tickets voor Netgamez 2013.

In de finale van het Nederlands Kampioenschap FIFA13 stond de Nederlands kampioen van 2012 (Paskie “IRokus“ Rokus) tegenover de Nederlands kampioen van 2010 (Koen "k0entj92" Weijland). Titelverdediger Paskie “IRokus“ Rokus van EC Visualize moest uiteindelijk zijn titel afstaan aan teamgenoot Koen "k0entj92" Weijland nadat hij de finale met 2-0 verloren had. Koen "k0entj92" Weijland wint één BYOC-tickets voor Insomnia50.


Nederlands Kampioenen 2013:
League of Legends: NK-gamers
Alliance of Valiant Arms: Mouse Control
StarCraft II HotS: Niek "NEEK" Baltussen (Mouse Control)
Counter-strike GO: Chilli Chickens 
FIFA13: Koen "K0entje92" Weijland (EC Visualize)

Alle toernooien van het Nederlands Kampioenschap Gaming 2013 werden verzorgd door ESL Benelux in samenwerking met DSCL en Live2Game. De livestream werd verzorgd door Avenue TV en ESL Benelux.